מה הורג אותנו?

נתוני הבריאות בקרב כלל האוכלוסייה מספרים לנו פה אחד כי אנו חיים בחברה חולנית. סרטן, מחלות לב, השמנת יתר ודכאון מככבות בראש רשימת המגיפות המודרניות שלא פוסחות על רובנו ואחוזי החולי ממשיכים לנסוק. מדוע זו תמונת המציאות שבה אנו חיים על פי בני ברוך וכיצד ניתן לשנות זאת?

ישנן סיבות וגורמים רבים המיוחסים לעלייה החדה בתחלואה ולהופעת מחלות אגרסיביות בהמונים. אויר מזוהם, אוכל מתועש ומעובד, יותר מדי תרופות וחיסונים לא בטוחים, מים מזוהמים ועוד, זו רק תחילת הרשימה. יש הטוענים כי אדם שעושה מדיטציה ופעילות גופנית וניזון רק מאוכל אורגני בכמויות נכונות, שותה מים נקיים ונושם אויר כמה שיותר נקי, יזכה בחיים בריאים ורגועים יותר, אך בחברה שלנו נראה כי אף אחד אינו חסין מפני המפגע הגדול מכולם. אנחנו בעצמנו.

האגו האנושי שדוחף אותנו ללא הפסק להרוויח ולגדול על חשבון זולתנו בהכרח, הוא הגורם מספר אחת ואף הבלעדי לכל מחלה, כאב וייסורים בעולם. רק על המשפט האחרון ניתן לכתוב ספרים שלמים אך כל אדם מבין ומרגיש מה עומד מאחורי הדברים. שורש כל הרע הוא הרצון לקבל לעצמנו בלבד את כל השפע הטוב והעונג ללא שימת לב ולו לפרט הכי קטן שקיים מחוצה לנו. המנגנון הרצחני הזה הוא שמוביל אותנו בצעדי ענק לאבדון טוטלי.

האגו מחריב לא רק את הבריאות שלנו אלא נוגס והורס כל תחום בחיינו. אם נביט על תחום הכלכלה, המדע, החינוך או האקלים, הכל תלוי בהתנהגות שלנו זה אל זה כפרטים ושל כולנו כחברה לסביבה בה אנו חיים. אם לא נרסן את האגו שלנו ונלמד באופן מידי איך להשתמש בו נכון כך שיטיב לנו ולסביבה שלנו, נביא עלינו קלון מוחלט תוך שנים ספורות. זו לא נבואת זעם או תיאוריה, זה חוק הטבע הבסיסי ביותר. אף גוף חי לא ישרוד ללא התאמה והרמוניה בין איבריו השונים. כאשר כל תא בגוף מושך הכל לעצמו בלבד אנו מכנים זאת בשם "מחלת הסרטן". היום אנו סובלים מסרטן חברתי קולקטיבי מפושט. כולנו נוהגים כתאים סרטניים והגוף שלנו חי ממש על ערס דווי.

על מנת להפוך את התמונה, לא בין רגע, אך שיפור מידי ייראה תוך זמן קצר מאוד, יש לחנך באופן המוני את כולנו לערכים חדשים. ללמד אותנו מחדש כיצד לנהוג זה כלפי זה, מה מפעיל אותנו, מה הם חוקי הטבע ואיך להפעיל אותם נכון כך שנרגיש טוב באמת ועוד. יש להפעיל באופן דחוף תכנית חינוכית בינלאומית שתכלול תהליך מלא במסגרתו יעבור כל אדם שינוי ויוכל להתייחס לזולתו באהבה ובכבוד. זו הדרך היחידה לפתור את הבעיות שמכות בנו ולזכות לחיים טובים, רגועים ובריאים באמת.