נופש בלי ישראלים

עוד כתבה שקראתי בוואלה על אי ביוון עם טיסות מישראל עכשיו אבל בכותרת בלי ישראלים. כאילו עם של גועל שאף אחד לא רוצה להיות לידו. גם אני הופתעתי  מכתבתו של מיקי לוין מה –  14.6.18 בה ראיין את טאי שרקי פליט "האח הגדול": "חודש חלף מאז שיצא טאי שרקי מבית האח הגדול והפתיע
את הצופים האדוקים, ואולי גם את עצמו… כאילו חזר לחיים אבל לא באמת, כמו ללכת עם מקל הליכה.

"מה קרה כשנכנסת לבית"?"ביום הראשון היה לי יחסית בסדר, הכרתי את הדיירים,
התחברתי יותר, לחלק פחות ,לחלק בכלל לא.אבל לאט לאט התחלתי להרגיש מועקה בנפש, הרגשתי שאני לא מסתדר עם האנשים שם, הרגשתי שכולם צבועים, אני אוהב אמת וצדק…הבית הגעיל אותי…"

ואני שואלת את עצמי האם זה קורה רק בבית האח הגדול או בכל הבתים בחיינו? בעבודה ,בכנסת, במקומות הבילוי, בתקשורת ,במשפחה הקרובה והרחוקה, בארץ ובעולם? כל אחד מאתנו רוצה שיכירו ,יעריכו ויכבדו את עשייתנו ואת הכישרונות המיוחדים לנו. מטבענו אנו מונעים להשיג השיגים, כדי  להתמוגג מתחושת השיכרון המתגמלת הבאה אח"כ , ומתחושות נוספות כמו , נחת רוח, שלווה, אושר ,אהבה ועוד.

אבל למעשה האגו מתעתע בנו ,כשאנו מונעים להישגים מתוך האגו הוא  פורץ כמו לבה רותחת מתוך המעיים שלנו, משלה אותנו שהוא המשרת הנאמן שלנו שיביא אותנו למקום טוב ואז הוא נהנה להרוס את הכול . פעם חשבתי ,שרק ע"י פעולות האגו אשיג את מהות החיים ,קפצתי ממטרה למטרה, שיניתי סביבה, פגשתי אנשים חדשים, חשבתי שכך אגיע מהר למימוש עצמי שיהיה לי טוב יותר, אחר.

ככול שרצתי למרחקים ארוכים יותר ,הרגשתי רק גועל, ממש כמו שטאי שרקי הרגיש . היום אני יודעת  שהחיים לא חייבים להתנהל כך, חייבת להיות דרך אחרת. קשרים בין אנשים צריכים להתהוות בנועם ,בלי תככים ומזימות. האני האמתי של כל אחד מאתנו עמוק בפנים רוצה חיבור פנימי ואמיתי בין אנשים, לפוצץ את לב האבן שבכל אחד מאתנו, ויחד עם זה להגשים את כל המטרות שיעדנו לעצמנו.

כולנו רוצים איחוד ,שלמות, הרמוניה שתעצים כל אחד מאתנו ועדיין לא  תעממם אותנו, שיהיו בה ריגושים אבל לא מהסוג ההרסני הזה של האגו, שמפיל אותנו לדיכאון. כל אחד מאתנו רוצה שהריגושים יהיו חמים ,מלטפים נעימים ,לא כואבים , ריגושים שיביאו אותנו לפרץ של יצירתיות ולאהבה ההדדית בין כולם, לתחושה עילאית שכולנו מייחלים לה. יש דרך אחרת דרך שכל אחד יגלה אותה בנתיב של עצמו ,רק צריך לחפש אותה ,היא תתגלה  ורק אז יהיה באמת טוב יהיה אחרת.